• Blog

    بلاگ

MEF

تقویت ساده سیگنال های مودم و روترها

آیا با شیوه صحیح آنتن دهی روتر خود مشکل دارید؟ سیگنال های روتر شما آنگونه که باید قوی نبوده و با تغییر مسیر فیزیکی آنتن های مودم نیز تغییری در آن ایجاد نمی گردد؟ برای تقویت سیگنال های روتر و یا مودم چندین راه ساده خانگی وجود دارد که قبلا بارها آنها را در رسانه های دیجیتال مطالعه کرده ایم؛ از جمله این راه حال ها، دور کردن مودم از برخی دستگاه های الکترونیکی و یا قرار دادن یک "کاکتوس" در نزدیک آن است! از سوی دیگر با کمی هزینه می توان تقویت کننده های سیگنال را خریداری نمود که البته برای کاربردهای خانگی چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. اینک نوبت به معرفی یک راه حل جدید و ارزان قیمت است که بازدهای بیشتری را به همراه داشته باشد.

MEF

فویل و ورق های نازک آلومینیومی جزو مواردی هستند که تقریبا در خانه ی همه پیدا خواهند شد و در صورت نیاز خرید آنها با قیمت مناسب کار بسیار ساده ای خواهد بود. ورق های آلومینیونی را می توان به یک تقویت و هدایت گر مناسب سیگنال مبدل کرد. در سالهای دور و زمانی که بسیاری از مردم از آنتن های سر خود تلویزیون استفاده می کردند، گاها با اتصال یک تکه از ورق آلومینیوم می توانستیم به تقویت سیگنال های گیرنده بپردازیم؛ اینک این عمل را با کمی تغییر می توانید در مودم های خود استفاده نمائید. فویل آلومینیومی می تواند سرعت دریافت سیگنال ها را تقویت کرده و طول آنها نیز بهبود بخشد.

MEF

افزون بر آن، می توانید با استفاده از آلومینیوم مسیر آنتن را به گونه تغییر داده و امنیت روتر با دور نگاه داشتن سیگنال از محیط های خارجی، بالا ببرید. آلومینیوم را می توانید در پشت آنتن های مودم و یا اطراف نصب کرده و برای بدست آوردن بهترین سیگنال، آن را با تغییرات فیزیکی مورد بررسی قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از خروج سیگنال از منزل و یا محل کار نیز از روش مشابه بهره گرفته و به وسیله نصب فویل در آنتن های مود، مانع از خروج سیگنال به بیرون شوید.

MEF

بی سیم می تواند به صورت سفارشی ساخته شود تا بدین ترتیب حتی از آنتن های تقویت کننده نیز بهتر عمل کند! اما چگونه؟ در صورتی که مشتاق استفاده از این روش هستید، می توانید یا استفاده از نرم افزار WiPrint به صورت 3D چاپ و یا ساخت آلومینیوم برای تقویت و یا مسیر دادن به سیگنال استفاده نمائید. در این نرم افزار پس از وارد کردن اطلاعات و مشخصات، بهترین شکل به شما پیشنهاد داده شده و حتی می توان به وسیله آن و با کمک پرینترهای 3D به چاپ آن بپردازید. در حالت دیگر نیز می توانید با کپی از طرح های این نرم افزار، به صورت دستی اقدام به تولید یک تقویت کننده ارزان قیمت آلومینیومی بپردازید.

MEF

در نهایت به وسیله یک تکه آلومینیوم ساده، می توانید طرح های مختلفی را در عرض چند دقیقه برای افزایش و امنیت سیگنال خود به کار گیرید.

پست قبلی

0 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید

Contact Me

Use this form to tell me about your project goals and needs. I will be in touch within 24 hours.